Mítoszok és tények az intim higiéniáról

Az intim higiénia sok nő számára még mindig tabu. Pedig muszáj róla beszélni, hisz ha helyesen gondoskodsz a legkényesebb területekről, kivédheted a különböző húgyúti fertőzéseket, elkerülheted az irritációt és a ciki, kellemetlen szagokat. Mivel a témával kapcsolatban rengeteg téves információval találkozhatsz, itt az ideje tisztázni a legfontosabb dolgokat

1.jpg

Az intim higiénia sok nő számára még mindig tabu. Pedig muszáj róla beszélni, hisz ha helyesen gondoskodsz a legkényesebb területekről, kivédheted a különböző húgyúti fertőzéseket, elkerülheted az irritációt és a ciki, kellemetlen szagokat. Mivel a témával kapcsolatban rengeteg téves információval találkozhatsz, itt az ideje tisztázni a legfontosabb dolgokat!

Mosakodás: hányszor és hogyan? Ha szeretnéd az intim területeidet biztonságban tudni, a tisztálkodásra különösen nagy gondot kell fordítani. Sokakban él az a téves elképzelés, hogy annál jobb, minél többször mosakodsz. Az egészséges nő hüvelye általában tiszta, a benne termelődő tejsavbaktériumok gondoskodnak a megfelelő egyensúly fenntartásáról. Így a nemi szerv környékét, a szeméremajkakat elég naponta egyszer megmosni valamilyen kíméletes tisztálkodószerrel, majd bő vízzel alaposan leöblíteni. Mivel a női intim terület szuperérzékeny, a hüvelyt és a környékét gyengéden tisztítsd meg, véletlenül se dörzsöld, hisz könnyen megsérül a nyálkahártya. Menstruáció alatt különösen fontos az intim terület tisztántartása.

Ügyelj a végbélre is!Rögződjön, hogy széklet után elölről hátrafelé töröld ki a végbélnyílást. Ellenkező esetben abaktériumok bejuthatnak a hüvelybe, és ott könnyen fertőzést okozhatnak. Minden székletürítés után mosakodj meg bő vízzel, de a gát környékét a sérülés veszélye miatt soha ne tisztítsd erős vízsugárral. Ne használj színes és illatosított WC-papírt, mivel az könnyen allergiát, irritációt okozhat.

Turbózd fel az immunrendszeredet!Ahhoz, hogy az intim területeid rendben legyenek, fontos az immunrendszert is folyamatosan támogatni. Így szervezeted nagyobb eséllyel száll harcba a kórokozókkal. Ügyelj az egészséges táplálkozásra és a megfelelő vitaminbevitelre. Azt sem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy rendszeres testmozgással is sokat tehetsz egészségedért. Ha minden óvintézkedés ellenére kellemetlenszagú, sárga, zöld vagy véres hüvelyi folyást észlelsz, viszketést tapasztalsz, fájdalmat érzel pisiléskor, kezdj gyanakodni, és fordulj szakorvoshoz!

Szóval miért pisilnek a csajok szex után?

Szóval miért pisilnek a csajok szex után?

A pasik sokszor nem értik, hogy mit miért csinálnak a lányok. Valamilyen rejtélyes női szeszélynek gondolhatják sokan közülük azt is, hogy az együttlétek után kényszeresen a mosdóba járunk – holott ennek bizony kőkemény egészségügyi oka van. De mit mondj akkor, ha a párod elkezdi feszegetni ezt a témát?
Tudjon meg többet
Gyermekkori intim higiénia – Hogyan beszéljünk róla csemeténkkel?

Gyermekkori intim higiénia – Hogyan beszéljünk róla csemeténkkel?

 A testi higiéniára szoktatás nagyon korán elkezdődik a gyermekek életében, hiszen a fürdés során minden pici gyermek próbálja felfedezni a testének pelenkába rejtett részét is. Ilyenkor nagyon fontos, hogy a szülő hogyan reagál a baba nemi szervekkel kapcsolatos kíváncsiságára

Tudjon meg többet
Felfázás, alias húgyúti fertőzés – Van köze a hideghez vagy nincs?

Felfázás, alias húgyúti fertőzés – Van köze a hideghez vagy nincs?

„Ne ülj a hideg kőre, kislányom, mert felfázol!” Ugye, mindenkinek ismerős ez a mondat, amit lépten-nyomon hallhatunk a szüleinktől? Az való igaz, hogy a hideg időjárás okozhat kellemetlen perceket, ha nem öltözünk fel eléggé, de vajon a gyakori és fájdalmas pisiléssel, valamint alhasi fájdalmakkal járó húgyúti fertőzés kialakulásának közvetlen okozója a hideg?
Tudjon meg többet